Terug naar Kennisbank

Welke elektrische auto mag 1.200, 1.500, 1.800 of 2.000 kg trekken?

Je caravan weegt beladen 1.400 kilo. Dan heb je niks aan een EV die 1.000 kg mag trekken, hoe mooi hij verder ook is. Hier staan alle elektrische auto’s uit de keuzehulp op een rij, ingedeeld op wat ze geremd mogen trekken.

Door Rutger Middendorp · Gegevens bijgewerkt:

Het korte antwoord

Van de 56 nieuwe elektrische auto’s in de keuzehulp mogen er 27 minstens 1.200 kg trekken en 23 minstens 1.500 kg. De goedkoopste die 1.500 kg mag trekken is de Smart #1 Pure+ (€ 37.021, 1.600 kg). Voor 1.200 kg begin je bij de Cupra Raval 52 kWh Essential (€ 32.990). Tweedehands kan het vanaf € 23.000, met de Volvo XC40 P8 AWD Recharge. 11 nieuwe EV’s mogen helemaal niets trekken.

Welke elektrische auto mag 2.000 kg of meer trekken?

Trekgewicht van 2.000 kg of meer.

Nieuw (5)

AutoGeremdOngeremdVanafWLTP-bereik
Kia EV9 99.8 kWh AWD GT-Line2.500 kg750 kg€ 78.795505 km
Porsche Macan Turbo Electric2.500 kg750 kg€ 121.700529 km
Audi A6 Avant e-tron edition performance2.100 kg750 kg€ 77.490627 km
Audi S6 Avant e-tron2.100 kg750 kg€ 101.490609 km
Skoda Enyaq 85 Selection2.000 kg750 kg€ 46.490547 km

Welke elektrische auto mag 1.800 kg trekken?

Trekgewicht van 1.800 tot 2.000 kg. Een auto uit een groep hierboven mag dit gewicht natuurlijk ook trekken.

Op dit moment staat er geen nieuwe EV in de keuzehulp die precies in deze groep valt. Kijk bij de groep hierboven.

Welke elektrische auto mag 1.500 kg trekken?

Trekgewicht van 1.500 tot 1.800 kg. Een auto uit een groep hierboven mag dit gewicht natuurlijk ook trekken.

Nieuw (18)

AutoGeremdOngeremdVanafWLTP-bereik
Smart #1 Pure+1.600 kg750 kg€ 37.021420 km
Tesla Model Y Standard RWD1.600 kg750 kg€ 39.990534 km
Smart #3 Pro+1.600 kg750 kg€ 40.495435 km
Changan Deepal S05 RWD Max1.600 kg750 kg€ 41.990485 km
Volvo EX30 Single motor ER Core1.600 kg750 kg€ 43.495471 km
Volvo EX30 Single motor ER Plus1.600 kg750 kg€ 45.995471 km
Zeekr 7GT Core RWD1.600 kg750 kg€ 46.990516 km
Hyundai Ioniq 5 84 kWh RWD Style1.600 kg750 kg€ 46.995515 km
Hyundai Ioniq 5 84 kWh RWD Connect1.600 kg750 kg€ 52.495515 km
Smart #5 Pro+1.600 kg750 kg€ 53.440590 km
Zeekr 7GT Privilege AWD1.600 kg750 kg€ 58.490558 km
BMW i4 eDrive351.600 kg750 kg€ 60.700428 km
BMW i4 eDrive401.600 kg750 kg€ 64.330510 km
Hyundai Ioniq 9 RWD Style1.600 kg750 kg€ 67.995620 km
Mazda 6e 68.8 kWh1.500 kg750 kg€ 44.900479 km
Toyota bZ4X Touring AWD1.500 kg750 kg€ 52.995520 km
Mercedes-Benz CLA 250+1.500 kg750 kg€ 53.554694 km
Polestar 4 Coupé Rear Motor Business Edition1.500 kg750 kg€ 59.800620 km

Tweedehands (7)

AutoGeremdOngeremdVanafReëel bereik
Hyundai Ioniq 5 Long Range 2WD1.600 kg750 kg€ 24.000370 km
Kia EV6 Long Range RWD 77 kWh1.600 kg750 kg€ 24.500504 km
BMW i4 eDrive401.600 kg750 kg€ 26.500491 km
Tesla Model Y Long Range AWD1.600 kg750 kg€ 27.500533 km
Tesla Model Y RWD1.600 kg750 kg€ 28.500430 km
Volvo XC40 P8 AWD Recharge1.500 kg750 kg€ 23.000400 km
Polestar 2 Standard Range Single Motor1.500 kg750 kg€ 24.500420 km

Welke elektrische auto mag 1.200 kg trekken?

Trekgewicht van 1.200 tot 1.500 kg. Een auto uit een groep hierboven mag dit gewicht natuurlijk ook trekken.

Nieuw (4)

AutoGeremdOngeremdVanafWLTP-bereik
NIO ET5 Touring Standard Range1.400 kg750 kg€ 63.900435 km
Cupra Raval 52 kWh Essential1.200 kg750 kg€ 32.990438 km
Kia EV5 81.4 kWh Air1.200 kg750 kg€ 44.495505 km
Kia EV5 81.4 kWh Plus1.200 kg750 kg€ 46.495505 km

Elektrische auto’s die 750 tot 1.200 kg mogen trekken

Genoeg voor een bagagewagen of aanhanger. Voor een caravan moet je goed nagaan wat die beladen weegt.

Nieuw (15)

AutoGeremdOngeremdVanafWLTP-bereik
Renault Scenic E-Tech long range techno1.100 kg750 kg€ 45.290610 km
Tesla Model 3 Standard RWD1.000 kg750 kg€ 36.990534 km
Skoda Elroq 60 Selection1.000 kg750 kg€ 37.990394 km
Kia EV4 Hatchback 81.4 kWh Air1.000 kg750 kg€ 40.995594 km
Kia EV3 AIR 81,4 kWh1.000 kg750 kg€ 41.495563 km
Kia EV3 GT-line Business 81,4 kWh1.000 kg750 kg€ 41.995563 km
Skoda Elroq 85 Business edition1.000 kg750 kg€ 42.990550 km
Kia EV3 Plus 81,4 kWh1.000 kg750 kg€ 43.195563 km
Ford Explorer Select Extended Range RWD1.000 kg750 kg€ 43.850555 km
Ford Explorer Premium Extended Range RWD1.000 kg750 kg€ 47.850555 km
Peugeot e-5008 73 kWh Allure Avantage1.000 kg750 kg€ 48.415487 km
Volkswagen ID.7 Tourer Pro1.000 kg750 kg€ 49.990528 km
Kia EV9 99.8 kWh RWD AIR900 kg450 kg€ 68.795563 km
Hyundai Kona Electric 64,8 kWh Comfort Smart750 kg300 kg€ 41.895454 km
Nissan Ariya 87kWh750 kg750 kg€ 42.210516 km

Tweedehands (12)

AutoGeremdOngeremdVanafReëel bereik
Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh1.000 kg750 kg€ 20.000337 km
Volkswagen ID.4 Pro Performance 77 kWh1.000 kg750 kg€ 20.500478 km
Tesla Model 3 Standard Range Plus1.000 kg750 kg€ 21.000320 km
Skoda Enyaq iV 80 (MY21-23)1.000 kg750 kg€ 22.000440 km
Audi Q4 e-tron 40 e-tron 77 kWh1.000 kg750 kg€ 22.500447 km
Opel Zafira-e Life L2H1 50 kWh1.000 kg750 kg€ 23.000185 km
Audi Q4 e-tron 35 e-tron 52 kWh1.000 kg750 kg€ 23.500306 km
Renault Megane E-Tech EV60 220pk900 kg750 kg€ 19.500380 km
Hyundai Ioniq 5 Standard Range 2WD750 kg750 kg€ 22.000295 km
BMW iX3750 kg750 kg€ 24.500453 km
Kia EV6 Standard Range RWD 58 kWh750 kg750 kg€ 25.500394 km
Citroën ë-Berlingo XL 50 kWh750 kg750 kg€ 27.000265 km

Deze elektrische auto’s mogen niets (of bijna niets) trekken

Hier staat op het kenteken geen of minder dan 750 kg trekgewicht. Soms mag er wel een fietsendrager op de trekhaak, maar een aanhanger of caravan zit er niet in.

Nieuw: Citroën ë-C3 Comfort Range You (550 kg), Citroën ë-C3 Comfort Range Plus (550 kg), Renault 5 e-tech comfort range evolution (500 kg), Renault Twingo E-Tech 80 pk Urban Range Evolution, Renault Twingo E-Tech 80 pk Urban Range Techno, Hyundai Inster E-Motion 49 kWh, Firefly Firefly, Fiat 500E Hatchback 42 kWh, Jeep Avenger Electric Longitude, Jeep Avenger Electric Altitude, Mini Cooper SE Essential, Hyundai Ioniq 5N, Lucid Air Grand Touring, Porsche Taycan GTS

Tweedehands: MG MG5 Electric Long Range (500 kg), Renault Zoe Q210 / R240, Nissan Leaf 24 kWh, Volkswagen e-Golf, Hyundai IONIQ Electric, MG ZS EV 42,5 kWh, BMW i3 94 Ah, Opel Corsa-e, Volkswagen e-Up! 32,3 kWh, Nissan Leaf e+ 62 kWh, Opel Ampera-e, Nissan e-NV200 Evalia, Volkswagen ID.3 Pro Performance 58 kWh, Hyundai Kona Electric 64 kWh, Kia e-Niro 64 kWh, Cupra Born 58 kWh 204 pk, Volkswagen ID.3 Pro S 77 kWh, Cupra Born 77 kWh e-Boost 231 pk

Waar let je op naast het trekgewicht?

Geremd of ongeremd

Het geremde trekgewicht geldt voor een aanhanger met een eigen oplooprem. Vrijwel elke caravan heeft die. Het ongeremde trekgewicht geldt voor een karretje zonder rem en ligt veel lager, bij de meeste auto’s hierboven 750 kg.

Check het kenteken, niet alleen het model

Het trekgewicht kan per uitvoering flink verschillen. De Kia EV9 99.8 kWh AWD GT-Line mag 2.500 kg trekken, de Kia EV9 99.8 kWh RWD AIR 900 kg. Wat voor jouw auto geldt, staat op het kentekenbewijs. Bij een occasion zoek je het op met de kentekencheck van de RDW, nog voor je gaat kijken.

Je rijbewijs: een EV is zwaar

Met rijbewijs B mag je een aanhanger tot 750 kg altijd trekken. Is de aanhanger zwaarder, dan mogen auto en aanhanger samen niet boven 3.500 kg uitkomen. Met B plus code 96 is dat 4.250 kg, met BE mag de aanhanger zelf tot 3.500 kg wegen. Het gaat daarbij om de toegestane maximum massa op het kenteken, niet om wat de combinatie echt weegt. Een elektrische auto weegt rijklaar al snel 2.000 kg of meer. Tel de maximum massa van je auto en die van je caravan bij elkaar op voor je vertrekt: grote kans dat je met een gewoon B-rijbewijs boven de grens zit.

Bereik en laden

Met een caravan erachter gaat je bereik ongeveer door de helft, en bij veel snelladers moet je afkoppelen. Hoe je dat aanpakt, lees je in Welke elektrische auto mag een caravan trekken?

Bronnen

De lijsten komen uit dezelfde gegevens als de keuzehulp en de tweedehandslijst, en lopen automatisch mee als daar iets verandert (laatst bijgewerkt 16 oktober 2026). Regels voor het rijbewijs gecontroleerd op 16 oktober 2026. Zie je iets dat niet (meer) klopt? Laat het me weten via het contactformulier.

Zelf filteren

Zet het trekgewicht in de keuzehulp en combineer het met budget, bereik en zitplaatsen.

Nieuwe EV’s vanaf 1.500 kg Occasions vanaf 1.200 kg